מסעדות ביסטרו מומלצות

עיצוב הביסטרו, סידור השולחנות וצבעי הריהוט והקירות במקום – שונים בתכלית ממסעדות אחרות ומוכרות. כאן העיצוב צפוף ואינטימי יותר, וחוויית הישיבה במקום קצרה משמעותית ממקומות אחרים. מסעדות ביסטרו מומלצות רבות הן מסעדות עם מספר שולחנות קטן על המדרכה. כל מסעדה עם הייחודיות שלה, ומשהו באווירה מושך אליהן עוד ועוד סועדים. מסעדות ביסטרו לוקחות חלק מכובד בעולם הבילויים בגבעתיים ומושכות אליהן צעירים, משפחות וזוגות רבים להינות ממה שיש להן להציע.

פריחת מסעדות ביסטרו מומלצות

מסעדות הביסטרו הן כוכב עולה בשמי הקולינריה בשנים האחרונות. אלו הינן מסעדות אינטימיות וייחודיות. תפריטיהן משתנים, בהתאם לעונות השנה ולתנובת הארץ. ההשקעה העצמית בהן אינה גבוהה, והמחירים ברובם עממיים ומזמינים. מסעדות ביסטרו מומלצות, כמו למשל מסעדת טאטי בגבעתיים, משאירות בפי כל מי שמגיע אליהן טעם של עוד. ושמן הולך לפניהן בטריות האוכל, איכות השירות וצבעוניות אחרת. מסעדה אשר מעניקה לכם 10% הנחה על המזון המשובח שהיא מכינה. באמצעות השף הידוע והמקצועי ביותר.

אז מה בתפריט של מסעדות ביסטרו מומלצות? 

כל מסעדת ביסטרו מתאפיינת בתפריט שלה. אם בשנים עברו, התפריט בביסטרו הסתמך בעיקר על תפריט גבינות ויין. או תבשילי קדרה איטיים ובירה. הרי שכיום, הביסטרו קיבל תפנית חדשה ומותאם לרוח התקופה. מסעדות ביסטרו מומלצות פותחות אפשרויות חדשות בתחום. תוכלו למצוא ביסטרו פירות, של מגוון שיקים ומשקאות. ביסטרו אסייתי. צרפתי, הודי ובשרי. הכול זמין ובשפע, מוגש באהבה ובטעם.

מסעדות ביסטרו מומלצות מלוות בבעל הבית בשטח

מסעדות ביסטרו מומלצות הן ברובן מסעדות בהן בעל הבית נוכח בכל מקום ושלב. מסעדות אלו הן הבייבי של בעליהן. נשמתם נמצאת שם. לקוחותיו מקבלים ממנו יחס אישי. ופעמים רבות נרקמות שיחות נפש בין הבעלים ללקוח. מה יותר מזמין, מאשר בעלים אשר מגישים לשולחן את ההזמנה, עם חיוך גדול? רובם המכריע מעורבים בכל תהליכי הבישול והכנת המנות. וכמו שכבר צוין, נשמתם נמצאת שם. והצלחת הביסטרו נשענת ברובה על רמת ההשקעה הנפשית והטוטליות של בעל המקום. כתוצאה מהיחס החם והאישי לקוחות רבים חוזרים פעם נוספת למסעדה וכמה מהם גם מעדיפים לקיים בהן אירועים קטנים בגבעתיים.

מסעדות ביסטרו מומלצות  מתאפיינות בטריות כבדת משקל 

מסעדות ביסטרו מומלצות רבות מאד בונות את התפריט היומי על בסיס ההיצע הקיים בשווקים באותו יום. משעות הבוקר המוקדמות, מסתובב בעל המקום בשוק. רואה, בודק, מריח וקונה את הפרודוקטים הטריים ביותר לביסטרו. כמויות האוכל המבושלות במקום באותו יום אינן גדולות במיוחד. מה שנשאר בסופו של יום לא נשאר למחרת, וכל יום הוא יום חדש ומפתיע. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *